@school
@school helps me with my homework.
@school

Sunday 5th July 2020

@school helps me with my homework.
Back To List Teacher Notes
Maths
Addition 2 - Year 1

A plum costs 5p. Find the cost for three plums.

An orange costs 10p. Find the cost for four oranges.

An apple costs 7p. Find the cost for two Apples.

A pear costs 4p. Find the cost for five pears.

A banana costs 8p. Find the cost for three bananas.

A cherry costs 2p. Find the cost for six cherries.

  • Number of Attempts

    Number of Attempts :

  • Score

    Score :

  • Back To List
  • Top of Page
  • Mark Answers
  • Show Answers
  • Refresh Screen
  • Print Activity